Samo zło

I know what they don’t wanna tell you
Just hope you’re heaven sent and you hell proof
I’ll walk up in the world and cut the lights off
And confidence is the stain they can’t wipe off
My word is my pride
But wisdom is bleak, that’s a word from the wise
Served to survive, murdered and bribed
And when it got too heavy, I put my burdens aside *

Ty jesteś samo zło – usłyszałam od nowej koleżanki taki oto komplement. Dopuściłam blisko, uchyliłam rąbka tajemnicy, pokazałam prawdę. Tylko na chwilę, wystarczyło. Niektórzy ludzie mają w sobie coś, co sprawia, że wyłazi ze mnie to, co zawsze jest ukryte. Taką mnie, znają bardzo nieliczni. Ona ma właśnie to coś. Wiedziałam, że się nie wystraszy. Wiedziałam? Powiedzmy, że intuicja mnie nie zawiodła.

Ci, którzy podeszli blisko bestii, zawsze wyrażają zdziwienie. Jak to tak? – dziwią się. Przecież mówiłam, że jestem wilkiem w owczej skórze.

Niektórzy potrafią obudzić we mnie to, co śpi snem twardym. Ludzie zwykle popełniają błąd, ślepo wierząc w to, czego ich uczono. Zło jest zawsze złem, dobro jest tylko dobrem. Życie nauczyło mnie, ze nic nie jest tylko czarne, bądź białe. Biel potrafi przerodzić się w wiele odcieni szarości, by znów stać się niewinnością. Tak samo czerń. Nigdy nie jest nieprzenikniona. Choć może to mnie nie było dane spotkać tej nieprzeniknionej? Raz byłam bardzo blisko. Tak blisko, że długo nosiłam bliznę po nożu na ramieniu.
Niezależnie, czy nam się podoba, czy nie, świat nie jest czarno-bialy, byłoby nudno i przewidywalnie. Pojedynczy dobry uczynek nie definiuje, nie jest dowodem na nic.

Złego diabli nie biorą… powtarzam w myślach, leżąc w łóżku chora. Za dużo wszystkiego, jechałam na debecie, organizm się upomniał, zażądał spłaty długu. Natychmiastowej. Romantycznie byłoby powiedzieć, że rozchorowałam się z tęsknoty… ale trzymajmy się faktów.
I nawet znienawidzony pryncypał zadzwonił, akurat mając przebłysk człowieczeństwa, z pytaniem jak się czuję i czy nie potrzebuję pieniędzy. Co wcale nie czyni go automatycznie dobrym człowiekiem…

*cytat z Drop the World by Lil Wayne