Jak się robi dzieci czyli edukacja seksualna

Kiedyś już pisałam, że poziom świadomości seksualnej w Polsce wola o pomstę do nieba. Szczególnie źle jest wśród młodzieży szkolnej, uczeni o życiu w rodzinie w kontekście „świętej rodziny” , gdzie Maryja była wiatropylna, a Józef poza wszelkim podejrzeniem, boją się, że plemniki mogą przeniknąć przez materiał spodni i ciąża gotowa.
 

Zresztą poczytajcie sami:

 
O seksie: Czy w robieniu loda z połykiem jest coś złego? Czy robienie laski to poniżanie kobiety? Czy możliwa jest masturbacja kobiety? Na czym polega seks oralny? Jak rozpoznać, że dziewczyna ma orgazm?
 
O relacjach: Czy związek 19–letniego chłopaka i 14-letniej dziewczyny ma szansę? Nie mogę dogadać się z nikim w domu, albo mnie nie zauważają, albo rozkazują – co robić? Nie znam swojego ojca, on nigdy nie chciał mnie poznać, a ja chcę, co robić? Jak rozpoznać swoją orientację seksualną? Podobają mi się i dziewczyny, i chłopcy?
 
O asertywności: Chłopak nie używa prezerwatyw, a pigułek mi brać nie każe, czy są jakieś inne metody, które mogę stosować w ukryciu? Mój chłopak powiedział mi, że zerwie ze mną, jeśli nie pójdę z nim do łóżka, kocham go, więc się zgodzę, ale czy dobrze zrobię? Czy jeśli ma się 13 lat, trzeba się całować z językiem? Dlaczego jest tak, że mnie wystarczy trzymanie się za rękę z chłopakiem, a jemu nie wystarczy nawet przytulanie się, ja tego nie chcę, ale mu ulegam, czy to musi tak być?
 
O antykoncepcji: Czy możliwe, żeby sperma przedostała się przez spodnie kobiety? Czy to prawda, że jak chłopak jest po alkoholu, to jego plemniki są słabsze i nie dojdzie do ciąży? Czy mogę być w ciąży przez połknięcie spermy? Mam 17 lat, czy ginekolog może mi przepisać pigułki bez obecności kogoś dorosłego? Czy od całowania można zajść w ciążę? Uprawialiśmy seks bez zabezpieczenia, ale z kostki lodu, czy jest szansa, że to zapobiegnie ciąży? Czy stosunek seksualny lepiej odbyć przed okresem czy po okresie, żeby uniknąć ciąży? Czy przez stosunek analny można zajść w ciążę?
 
O fizjologii: Czy to normalne, że z pochwy wydziela się śluz? Czy częsty wytrysk może spowodować bezpłodność? Czy badanie ginekologiczne boli? Czy masturbacja może powodować bezpłodność? Czy przyczyną moich bardzo małych piersi może być jakaś choroba? Jak wyleczyć skrzywienie penisa? Czy niebieskie żyłki na piersiach są oznaką jakiejś choroby? Moja dziewczyna ma chore jajniki, a nie chce się leczyć, jak ją do tego namówić?
 

 

Dlatego trzeba o edukacji seksualnej mówić, mówić i jeszcze raz mówić. W kaczym państwie tego nigdy zbyt wiele;)

 

Fragmenty pochodzą z artykułu Magdaleny Środy:

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96950,6215772,Seks__glupcze__seks___.html?as=1&ias=2&startsz=x